Medlife Tıp Merkezi  Sağlık Turizmi

Sağlık Turizmi,  bireylerin sağlıklı bir yaşamı oluşturan sağlık hizmetlerine,  iyi yaşam aktivitelerine ve rehabilitasyon hizmetlerine ulaşmak amacıyla; yaşadıkları ülkeden çıkarak, başka bir ülkeyi ziyaret etmesi ve sağlık ihtiyaçlarını karşılamalarıdır.

Sağlık turizmini 3 Ana başlıkta toplayabiliriz.

1.Tıp Turizmi (Hastanelerde tedavi ve ameliyat vb. işlemler)
2. Termal Turizm (Termal Tesislerde rehabilitasyon ve dinlenme vb. hizmetler)
3. Yaşlı ve Engelli Turizmi (Geriatrik tedavi merkezi veya yaylalar da sosyal aktivitelerle birlikte uzun süreli konaklamalar)

Medlife Tıp Merkezi olarak bünyemizde kurduğumuz Sağlık Turizmi birimi ile Bodrum’da Sağlık Turizminin öncüsü olmak için hizmet veriyoruz. Hastalarımıza sunduğumuz hasta odaklı yaklaşım ile yabancı hastanın ihtiyaçlarını en iyi şekilde tanımlıyoruz. Hem medikal hem de operasyonel şekilde en doğru hizmeti sunmayı hedefliyoruz.

Bodrum Medlife Tıp Merkezi, teknolojik altyapısı, uzman kadrosu ile Sağlık Turizmi alanında da uluslararası nitelikte hizmet verecek şekilde dizayn edilmiştir, Sağlık turizmi alanında özellikle Estetik Cerrahisi, göz, ortopedi, diş poliklinikleri ve check-up hizmetleri ile ön plana çıkmaktadır.

Bodrum Medlife Tıp Merkezi olarak önceliğimiz; yabancı hastalarımızın tanı ve tedavi süreçlerini en huzurlu ve rahat şekilde geçirmelerini sağlamaktır.  Bodrum Medlife  Tıp Merkezi Uluslararası Sağlık Birimi  Departmanı, yurtdışından gelen hasta ve hasta yakınlarının ziyaretlerinin planlanması, tedavi süreçlerinin uygulanması sürecinde de rehberlik hizmeti vermektedir.

Uluslararası Sağlık Turizmi Birimimiz tarafından sunduğumuz hizmetler:

 • Hasta taleplerinin medikal raporları eşliğinde alınıp doktorlarımız tarafından tedavi planı oluşturulması
 • Randevular ve tedavi süresinin planlanması
 • Vize işlemleri ve uçak bileti organizasyonu planlaması
 • Havalimanı Geliş -Otel- Medlife TıpMerkezi – Havalimanı Gidiş arasında hastanın transferinin sağlanması
 • Ambulans Hizmetleri
 • Medikal Raporların talep edilen dilde hazırlanılması
 • Tüm dillerde tercümanlık hizmeti
 • Tedavi sonrası takip desteği
 • Şehir ve çevre turu organizasyonları

Sağlık Turizmi için Neden Bodrum?

Bodrum turizm destinasyonları içerisinde Türkiye’nin en popüler bölgelerinden birisidir. Deniz- Kum- güneş tatilinin yansıra temiz havası ve bozulmamış ekolojik dengesi, tarihi ve kültürel mirası ile tam bir tatil rotasıdır.

Tedavi planlaması devam eden hastalarımız eşsiz bir tatil deneyimi geçirerek keyifli bir sağlık tatili gerçekleştirebilir. Tedavilerinizi planlarken harika bir tatil deneyimi geçirmek için hemen uluslararası hasta birimimiz ile iletişime geçin.

Bodrum’da Sağlık Turizmi alanında önde gelen Sağlık kurumumuz  Medife Tıp Merkezi, siz misafirlerimizi en iyi şekilde tedavi etmek ve tatil organizasyon süreçlerini takip etmek için büyük bir özveriyle çalışmaya devam ediyor. Sağlığınız Emin ellerde misyonuyla çıktığımız bu yolda tüm yabancı hastalarımıza en iyi sağlık ve tatil deneyimini yaşatma ilkesiyle yol alıyoruz.

Detaylı Bilgi ve Randevu İçin Biz Sizi Arayalım


  Sağlık Turizmi