Yağ enjeksiyonu yaptığımız yüz bölgelerinde, dolgunluk dışında ekstra bir “parlaklık, canlılık ve tazelik” gözlenir. Çünkü yağın içerisinde yoğun olarak bulunan kök hücreler, yağ enjeksiyonu yapılan bölgede kan akımını arttırır, yeni damarlanmayı hızlandırır, kolajen yapımını uyarır. Bu sayede yağda yoğun bulunan kök hücreler daha dolgun, daha sağlıklı ve genç görünen bir yüz oluşturur.

Kliniğimizde sedasyon altında yağ dokusu içinde bulunan kök hücreleri saflaştırılarak yüze uyguluyoruz.

Kök hücrelerin tıp literatüründe kanıtlanmış faydaları:

 • Kök hücreler kanda bulunan bazı büyüme faktörlerini uyararak ve direkt olarak fibroblast hücrelerinden kolajen yapımını arttırırlar. (Yüzde dolgunluk, parlaklık, canlılık sağlar).
 • Kök hücreler derinin doğurgan tabakalarını etkileyerek dermal kalınlık ve yoğunluğunu arttırır (Kök hücreler bu sebep ile kırışıklıklarda azalma sağlarlar).
 • Kök hücreler deri kanlanmasını arttırır. (Kök hücreler derinin onarım kabiliyetini arttırır, deride parlaklık ve canlılık sağlar).
 • Kök Hücreler büyüme faktörlerini modüle eder. (Ciltteki onarım faaliyetleri, lekelerin azaltılması, derideki düzensizliklerin giderilmesi).
 • Kök Hücreler yüzün gençliğini koruması ve onarımında gerekli olan büyüme faktörleri üretmek için bir kaynak olduğu bilinmektedir.

Bu büyüme faktörleri hem cildin kalitesini, hem de dokudaki pürüzsüzlüğü artırır ve kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olur. Kök hücre uygulaması sadece yüzün genç kontürünü ve şeklini düzeltmekle kalmaz, aynı zamanda bu etki nedeniyle cildin sıkılığını da artırır.

Medlife Tıp Merkezi

Op. Dr. Ozan Aslan

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı

Detaylı Bilgi ve Randevu İçin Biz Sizi Arayalım


  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  This field is required.

  This field is required.